Art Banking - artukuły

Categories:  INWESTOWANIE W SZTUKĘ, aukcja sztuki

Powrót18.06.2008. - Tworzenie portfela w art-bankingu - Mikołaj Iwański, Krzysztof Maruszewski - źródło: www.finanseosobiste.pl

Inwestycje w sztukę podlegają podobnym prawom jak każde inne. Konstrukcja portfela inwestycyjnego powinna zawierać pozycje o podobnej stopie ryzyka jak w każdej innej sytuacji. (…)

12.05. 2008. - Art banking dla każdego - finanseosobiste.pl

Nie ukrywamy, że inwestycje w sztukę należą do bardzo ryzykownych. Jednakże zysk, który można zrealizować z takiej inwestycji przy założeniu nawet niewielkiego wkładu jest nieporównywalny z rynkiem finansowym. Dodatkowo na każdym etapie inwestycji dbamy o możliwość prezentacji dzieł sztuki zakupionych przez inwestorów, co jest często istotne przy późniejszym sprzedawaniu obiektów.

Krzysztof Maruszewski, prezes Stilnovisti

(…) Tym co najistotniejsze w budowaniu własnego zbioru, jest spójność oraz konsekwencja - zarówno dotycząca realizowanej polityki zakupów jak i określenia motywu konstruowania zbioru. Jest jeszcze jedna rzecz o której często się zapomina, inwestowanie w sztukę to również zysk wizerunkowy, który w pewnym momencie też znajduje wymierny oddźwięk.

Mikołaj Iwański, dyrektor inwestycyjny Stilnovisti

Programy Art banking

Jedną z najciekawszych inwestycji, przeznaczonych dla inwestorów akceptujących długi horyzont inwestycyjny oraz indywidualne podejście do budowy kolekcji jest kupno obrazów wraz z funduszem stypendialnym dla artysty. Celem programu jest rozwój artysty oraz przeznaczenie części środków na promocję oraz wspieranie projektów z jego udziałem. Jest to najbardziej ryzykowna ale też najbardziej zyskowna metoda inwestowania. Stilnovisti zapewnia przygotowanie programu związanego z wskazaną osobą oraz wsparcie podczas kreowania wydarzeń artystycznych z jego udziałem.

Stilnovisti

sztuka niewiele zyska na rozwoju rynku, gdyż ten nigdy jej nie będzie w stanie docenić, natomiast sztuka tworzona z myślą o rynku nigdy nie będzie czymś godnym zapamiętania.

25.03.2008. - Art banking - inwestuj z pasją w pasję, źródło: www.ipo.pl

Wśród światowych krezusów rośnie zainteresowanie alternatywnymi sposobami pomnażania kapitału. (…)

Czym art banking różni się od innych rodzajów inwestowania?
Do kogo adresowana jest oferta art banking?
Czy w Polsce istnieje popyt na tego typu usługi?
Czym Państwa oferta różni się od tej proponowanej przez instytucje finansowe?

24.03.2008. - Czy art banking ma szansę zaistnieć na polskim rynku? - inwestycje.pl

16.02.2007. - Art banking czyli inwestowanie w sztukę - źródło: bankier.pl

O tym, co łączy bankowość inwestycyjną z art bankingiem i dlaczego kupno rysunku Leonarda da Vinci wcale nie musi być świetną inwestycją – z szefem Art Banking and Gold & Numismatics w UBS Wealth Management rozmawiają Kama Zboralska i Przemysław Szubański.

Comments are closed.